New York
57°
Mostly Cloudy
6:55 am7:09 pm EDT
6mph
33%
30.32
ThuFriSat
64°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Policja: w Krakowie 75-letni mężczyzna potrącił motocyklistę; miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Znany krakowski aktor Jerzy S.?

17.10.2022

W Krakowie 75-letni mężczyzna potrącił lexusem motocyklistę. Miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Portal tvp.info podał, że był to znany krakowski aktor Jerzy S.

TVP Info opublikowało w poniedziałek na swojej stronie internetowej, że „znany krakowski aktor Jerzy S. potrącił motocyklistę, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia”. Portal powołał się na informację podaną przez dziennikarza TVP Cezarego Gmyza.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ul. Mickiewicza w Krakowie ok. godz. 17. „Z naszych ustaleń wynika, że znany aktor jadący lexusem potrącił motocyklistę. Zamiast jednak udzielić pomocy poszkodowanemu próbował uciec z miejsca wypadku, co uniemożliwił mu inny z kierowców, zajeżdżając drogę swoim samochodem. O wszystkim poinformował też policję” – napisał portal tvp.info.

Podkomisarz Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie potwierdziła w rozmowie z PAP, że „ok. godz. 17 w Krakowie na al. Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział kierujący samochodem marki lexus i kierujący motocyklem”.

„Mężczyzna kierujący motocyklem z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało kierujący lexusem miał ok. 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Wszelkie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie postępowania, które wyjaśni przebieg i przyczyny zdarzenia” – powiedziała.

Pytana przez PAP, czy może potwierdzić, że kierującym miał być aktor Jerzy S., odpowiedziała, że nie może tego potwierdzić. „Mogę jedynie potwierdzić, że był to 75-letni mężczyzna” – zaznaczyła. (PAP)

wnk/ akub/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY