New York
72°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
58%
30.01
SatSunMon
84°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Policjanci z NYSP ostrzegają przed nowym scamem. Oszuści próbują sprzedawać cudze domy!

29.06.2024

Mogą sprzedać twój dom i nawet się nie zorientujesz! Policja stanu Nowy Jork ostrzega przed nowym rodzajem „wyrafinowanego oszustwa”, na trop którego wpadli niedawno śledczy. Wykorzystując skradzioną tożsamość oszust próbował sprzedać cudzą nieruchomość pośrednikowi. Ten – na szczęście – w porę się zorientował.

Policja stanowa ostrzega przed – jak to nazywają – „nowym, wyrafinowanym oszustwem”, które może przynieść setki tysięcy, a nawet miliony dolarów strat dla ofiar.

NYSP z Oneota opisuje, jak działa schemat groźnego szwindlu na podstawie nieudanego przypadku oszustwa. W tym wypadku nieznana policji osoba zdołała wykraść tożsamość właściciela nieruchomości z powiatu Otsego, a następnie sfałszowała jego prawo jazdy. Oszust udał się później do pośrednika nieruchomości i spróbował sprzedać mu budynek należący do ofiary.

„Na szczęście podejrzany wpadł napotkał problem, ponieważ w akcie [własności] byli dodatkowi właściciele, co wzbudziło podejrzenia, a sprzedaż została wstrzymana. Wówczas pośrednik stał się podejrzliwy. Dowiedział się, że faktyczny właściciel nie miał pojęcia, że ktoś próbuje sprzedać jego nieruchomość. Dzięki staranności pośrednika nie doszło do sprzedaży, a pieniądze nie zostały utracone” – relacjonuje nowojorska policja stanowa z Oneota.

Funkcjonariusze zaapelowali o kontakt z lokalnymi organami ścigania do osób, które padły lub znają kogoś kto padł ofiarą takiego oszustwa.

Red. JŁ

Tagi scam oszustwo

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner