New York
79°
Fair
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
49%
30.08
SatSunMon
86°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Policjant uderzył kobietę. Jednak to jej grożą zarzuty

01.09.2022

NYPD prowadzi dochodzenie po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się wideo ukazujące policjanta, który uderzył kobietę. Cios był na tyle silny, że przewróciła się i uderzyła głową o chodnik.

Do zdarzenia doszło w Harlemie, we wtorek w okolicy West 136th Street w pobliżu Adam Clayton Powell Boulevard. Policja przyjechała na miejsce, w sprawie mężczyzny, który oskarżony był o próbę morderstwa. Podczas ich wizyty, kilka osób próbowało im przeszkadzać w interwencji.

Na nagraniu widać grupę funkcjonariuszy idących chodnikiem, odprowadzających podejrzanego. Na miejscu widoczna jest także 19-letnią Tamani Crum, która podchodzi do funkcjonariuszy, popychając jednego z nich. Policjant natychmiast odpowiedział i wymierzył prawego sierpowego prosto w głowę kobiety. 19-latka przewróciła się i uderzyła głową o chodnik.

Crum została natychmiast aresztowana i oskarżona o napaść na funkcjonariusza, stawianie oporu przy aresztowaniu oraz utrudnianie interwencji.

Departament policji obecnie prowadzi śledztwo w sprawie tego zatrzymania. Rodzina Crum oraz niektórzy eksperci podkreślają, że reakcja policjanta była niewłaściwa i zbyt agresywna w stosunku do tego, co się stało.

Funkcjonariusz, który uczestniczył w zdarzeniu to Kendo Kinsey. W ciągu ostatnich 10 lat wpłynęło na niego sześć skarg. Żadna nie została jednak uzasadniona.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner