New York
66°
Sunny
5:33 am8:11 pm EDT
8mph
64%
30.01
TueWedThu
77°F
82°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Społeczeństwo
Polonia

Polonijna fundacja wspomagająca dzieci wpisana do Biznesowej Galerii Sław

18.06.2022

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka (Children’s Smile Foundation) w Nowym Jorku otrzymała specjalne wyróżnienie przyznawane przez Maspeth Award Program w dzielnicy Queens. Została wpisana do Biznesowej Galerii Sław, a także uhonorowana nagrodą „Best of Maspeth”.

„Każdego roku Maspeth Award Program wyłania firmy, które osiągnęły wyjątkowy sukces marketingowy w swojej lokalnej społeczności i kategorii biznesowej” – wyjaśniła kapituła nagród „Best of Maspeth” (Najlepsi w Maspeth). Children’s Smile Foundation otrzymała go w kategorii “Pracownicy i usługi socjalne”.

„Skupiamy się na firmach, które mimo trudnych ekonomicznie czasów wykazały się umiejętnością wykorzystania różnych metod marketingowych, aby rozwijać swój biznes. Wybrane firmy są przykładem tego, co jest najlepsze w małym biznesie” – oceniła kapituła.

Dyrektor wykonawczy fundacji Wojciech Maślanka powiedział PAP, że polsko-amerykańska instytucja charytatywna działa od 1999 roku.„Fundusze pozyskujemy dzięki sponsorom, darczyńcom, uczestnikom naszych charytatywnych imprez oraz członkom fundacji. Naszą największą akcją jest organizowany wspólnie z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Podczas ostatniej edycji zebraliśmy prawie 175 tys. dolarów, a w ciągu 8 lat ponad milion dolarów przekazanych m.in. hospicjom i Domom Dziecka w Polsce” – podkreślił Maślanka.

Jak dodał, w ramach akcji „Pomoc dla ukraińskich dzieci” ośrodkom, w których przebywają chore i osierocone dzieci z Ukrainy fundacja ofiarowała 25 tys. dolarów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner