New York
54°
Cloudy
6:27 am5:48 pm EDT
12mph
94%
30.08
SunMonTue
63°F
57°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Polska: Amerykańscy żołnierze przekazali prezenty dla ubogich rodzin z Drawska Pomorskiego

18.12.2023

Amerykańscy żołnierze stacjonujący na poligonie w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) przygotowali prezenty dla dwunastu potrzebujących rodzin mieszkających na terenie gminy. W paczkach były najpotrzebniejsze rzeczy, m.in. odzież i artykuły spożywcze.

„Cieszymy się, że możemy tu być, współpracować z mieszkańcami, spędzać razem świąteczny czas i dać też potrzebującym coś od siebie” – powiedział w poniedziałek pułkownik Steven Thompson U.S. Army.

Żołnierze wyszli z inicjatywą zrobienia prezentów i poprosili władze gminy Drawsko Pomorskie o listę najbardziej potrzebujących mieszkańców. Przygotowane i dostoswane do indywidulanych potrzeb prezenty w ciągu najbliższych dni trafią do dwunastu rodzin, rozwożenie paczek rozpoczęto w poniedziałek.

Prezenty to głównie produkty spożywcze, zabawki i żywność, ale jest wśród nich też np. sprzęt AGD.

„Mamy też prośby o trochę większy sprzęt m.in. pralkę i lodówkę. Wiem, że udało się i takie prezenty żołnierzom przygotować. Myślę, że w tych rodzinach będzie na pewno będzie wiele powodów do wzruszeń. To momenty pełne emocji zarówno dla darczyńców jak i obdarowanych” – powiedziała w poniedziałek kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim Agnieszka Redmann.

Władze Gminy podkreślają, że współpraca z stacjonującymi na terenie poligonu żołnierzami NATO jest wielowymiarowa, a wojska amerykańskie biorą udział m.in. w lokalnych wydarzeniach i świętach państwowych.

„Jest to kwestia współpracy z naszymi szkołami, dzieci mają możliwość rozmowy z native speakerami, czyli szlifowanie języka angielskiego, a poza tym poznawanie kultury amerykańskiej” – przyznał burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

„Żołnierze bardzo często uczestniczą w świętach państwowych, jak i świętach miasta, organizowanych na naszym terenie. Za każdym razem są z nami, są otwarci na współpracę i chętni do pomocy” – dodał.(PAP)

misz/ mhr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY