New York
57°
Cloudy
6:31 am5:45 pm EST
15mph
76%
29.61
ThuFriSat
45°F
46°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Polska: Blisko 200 tys. zł straciła 70-latka oszukana przez przestępców

13.12.2023

Blisko 200 tys. zł straciła oszukana przez przestępców 70-letnia mieszkanka powiatu sokólskiego (Podlaskie) zainteresowana inwestycjami – podała w środę podlaska policja.

Kobieta zainteresowała się reklamą o inwestowaniu pieniędzy, kliknęła w podany tam link, podała swoje dane, zarejestrowała się.

„Po pewnym czasie zadzwonił do niej mężczyzna podający się za konsultanta platformy inwestycyjnej. Zaproponował jej współpracę przy inwestowaniu na platformie inwestycyjnej” – podała policja. Kobieta wpłaciła pierwsze pieniądze – 1 tys. zł, a potem po paru miesiącach dostała na komunikatorze wiadomość z linkiem do rzekomej platformy inwestycyjnej i aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia.

„Zgodnie z poleceniami piszącego do niej oszusta, zainstalowała na swoim urządzeniu taką aplikację. Następnie w czasie rozmów telefonicznych z maklerem, 70-latka była instruowana co zrobić, by zarobić pieniądze” – opisała proceder policja.

Kobieta działała zgodnie z tymi poleceniami – przelała pieniądze ze swojego rachunku bankowego, ale też zaciągała pożyczki i przelewała je na konto podane przez oszusta, bo była zapewniana, że w ten sposób zarobi więcej.

O tym, że padła ofiarą oszustwa zorientowała się, gdy rzekomy makler przestał odbierać telefony.

„Niestety straciła blisko 200 tysięcy złotych” – poinformowała policja.

Ponieważ wciąż dochodzi do tego typu i innych podobnych przestępstw, policjanci po raz kolejny apelują o zachowywanie ostrożności.

„Apelujemy – chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą sporej gotówki” – podkreśliła policja.(PAP)

autorka: Izabela Próchnicka

kow/ apiech/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY