New York
81°
Fair
6:54 am6:35 pm EDT
7mph
53%
30.13
WedThuFri
82°F
75°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska
Publicystyka
Kultura

Polska: Maffashion i aktor Maciej M. z zarzutami

26.04.2023
Foto: Andras Szilagyi / MW Media

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii K., znanej jako Maffashion, i aktorowi Maciejowi M. Według śledczych celebryci złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi – poinformował w środę portal tvp.info.

Jak czytamy na portalu, akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii K., znanej jako Maffashion, i aktorowi Maciejowi M. do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie. Informację o akcie oskarżenia potwierdziła portalowi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

„Prokuratorzy oskarżyli Julię K. i Macieja M. o reklamowanie napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to kara grzywny od 10 do 500 tys. zł.” – pisze tvp.info.

„Według śledczych Maciej M. 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. na Instagramie publicznie reklamował szkocką whisky i włoskie piwo. Z kolei Maffashion została oskarżona o reklamowanie włoskiego piwa, do czego doszło 23 czerwca 2022 r. również na Instagramie” – dodaje portal.(PAP)

bf/ mark/

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY