New York
48°
Clear
6:58 am5:21 pm EST
4mph
39%
30.31
ThuFriSat
54°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Publicystyka
Turystyka
Polska

Polska złota jesień w Beskidach

08.10.2022

Piękna pogoda zapanowała w Beskidach. W górach w sobotę rano było słonecznie i niemal bezchmurnie. Polska złota jesień – pwiedział PAP ratownik Grupy Beskiej GOPR Przemysław Pyrek. Warunki na szlakach turystycznych są dobre lub bardzo dobre.

„Dyżurni z poszczególnych stacji GOPR podali rano, że warunki są dobre lub bardzo dobre. Niebo było prawie bezchmurne. Widoczność w całych Beskidach jest bardzo dobra. Wiatr chwilami jest silny. Temperatury wahają się między 8 a 12 st. Prognozy wskazują, że dzień będzie stabilny pogodowo. Polska złota jesień. Po ciężkim wrześniu mamy szansę na dobry październik” – powiedział ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR.

Babiogórski Park Narodowy przypomniał, że do końca listopada zamknięty jest szlak czerwony na odcinku od Polany Krowiarki do Sokolicy. Dojście do Sokolicy możliwe jest przez Górny Płaj (szlak niebieski) i Perć Przyrodników (szlak zielony).

Wybierając się w góry należy się dobrze przygotować. Trzeba zabrać ze sobą zapas płynów, nieprzemakalną kurtkę i odpowiednie obuwie. Kijki ułatwiają utrzymanie równowagi. Turyści, którzy wybiorą się na wycieczkę, powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”. Należy pamiętać, że dzień jest już krótszy, a noce są bardzo chłodne.

W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY