New York
81°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
74%
30.14
SatSunMon
82°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Ameryka

Ponad 9 milionów osób może mieć umorzony kredyt studencki

14.06.2022

Ponad dziewięć milionów Amerykanów może kwalifikować się do umorzenia kredytu studenckiego w ramach nowego programu federalnego.

Centrum Ochrony Kredytobiorców Studenckich opublikowało nowy raport, w którym przeanalizowało dane rządowe i wykazało, że do programu Public Service Loan Forgiveness kwalifikują się miliony ludzi.

Program uruchomiono w 2007 roku z myślą o pracownikach organizacji non-profit i agencji rządowych, aby pomóc im w umorzeniu kredytów studenckich po dziesięciu latach spłacania.

W 2021 roku Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych ogłosił zmianę, która tymczasowo uchyla niektóre wymogi, aby przyznać kredytobiorcom środki na umorzenie pożyczki. Czas mają do 31 października 2022 roku.

Jak się okazuje, do tej pory ulgę przyznano tylko 127,000 ludzi. Zaledwie 15% wszystkich kwalifikujących się złożyło odpowiednie dokumenty.

Kwalifikujący się kredytobiorcy muszą być zatrudnieni przez rząd federalny, stanowy albo organizację non-profit i pracować w pełnym wymiarze godzin. Dodatkowo muszą oni dokonać spłaty co najmniej 120 wyznaczonych rat.

Aby sprawdzić, czy przysługuje nam specjalna ulga, należy odwiedzić stronę internetową FSA i zalogować się na swoje konto. W bazie danych wyszukać swojego pracodawcę i dodać informacje o swoim zatrudnieniu. Wtedy można sprawdzić, czy spełniamy wszystkie warunki.

Do PSLF kwalifikują jednak tylko kredyty bezpośrednie. Wszystkie pozostałe pożyczki musimy skonsolidować w ramach Bezpośredniego Kredytu Konsolidacyjnego (Direct Consolidation Loan). Wtedy możemy ubiegać się o ulgę.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner