New York
73°
Partly Cloudy
5:25 am8:31 pm EDT
5mph
84%
29.83
MonTueWed
84°F
91°F
93°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Portal pomiędzy Dublinem i Nowym Jorkiem znów działa. Tym razem z zabezpieczeniami

20.05.2024

Po krótkiej przerwie znów można zobaczyć Dublin z Nowego Jorku i Nowy Jork z Dublina – bez konieczności przeprawiania się przez Ocean Atlantycki. W obu miastach wznowiono działanie portalu, dzięki któremu Dublińczycy i Nowojorczycy mogą oglądać się na żywo ze swoich miast.

Portale łączące transmisją wideo na żywo Nowy Jork z Dublinem w Irlandii zostały wyłączone w ubiegłym tygodniu ze względu na niewłaściwe zachowanie niektórych użytkowników.

W niedzielę władze obu miast postanowiły wznowić działanie portali. Od tamtej pory będzie można korzystać z nich codziennie od 6:00 do 16:00 w Nowym Jorku i od 11:00 do 21:00 w Dublinie.

Po stronie Nowego Jorku podjęto działania – m.in. lepsze ogrodzenie portalu – które uniemożliwi wdrapywanie się na instalację lub przybliżanie ekranu telefonu (lub czegokolwiek) do obiektywu portalu.

Organizatorzy instalacji przekazali ponadto w oświadczeniu, że portale mają dodatkowe zabezpieczenie.

„Teraz, jeśli ludzie wejdą na portal i zasłonią kamerę, spowoduje to rozmycie transmisji na żywo dla wszystkich po obu stronach Atlantyku” – poinformowano.

Wszystkie te działania są pokłosiem skandalicznych sytuacji, które miały miejsce po obu stronach portalu, odkąd ten został uruchomiony w pierwszej dekadzie maja.

Więcej: Portal pomiędzy Nowym Jorkiem i Dublinem wyłączony. Niektórzy nie umieli go używać…

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner