New York
75°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
83%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Późna ofiara zamachów z 11 września. Na nowotwór zmarł szef patrolu z Nassau Co.

01.07.2024

Szef patrolu Nassau County Kevin G. Canavan zmarł po 39 latach służby na nowotwór. Według władz rak miał związek z udziałem Canavana w akcji ratunkowej, a następnie sprzątania ruin w Ground Zero – po atakach z 11 września 2001 roku.

„Canavan zawsze był ‘prawdziwym gliną’, a szeregowi funkcjonariusze uwielbiali pracować dla niego i z nim. Kevin zawsze zakasywał rękawy i wykonywał swoją pracę, bez względu na to, jak długo to trwało” – powiedział komisarz policji Nassau Patrick Ryder.

Canavan rozpoczął pracę w policji  31 maja 1985 r. W toku kariery awansował z pozycji szeregowego funkcjonariusza do stopnia szefa patrolu. W mniej więcej połowie jego stażu doszło do ataków terrorystycznych na wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Canavan uczestniczył w akcji ratunkowej 11 września, a także później w tzw. Ground Zero po kolapsie bliźniaczych budynków. To właśnie wówczas miał mieć początek nowotwór Canavana, który doprowadził ostatecznie do śmierci policjanta.

W 2024 roku Canavan otrzymał nagrodę Theodore’a Roosevelta za niezachwianą etykę pracy, nawet pomimo śmiertelnej choroby.

Ryder stwierdził, że podczas światowych mistrzostw krykieta w Nowym Jorku, które odbyły się kilka tygodni temu, Canavan analizował jeszcze raporty operacyjne z wydarzenia – w szpitalnym łóżku.

„Nasze serca, modlitwy i kondolencje kierujemy do całej rodziny Canavan, ich przyjaciół i Departamentu Policji Powiatu Nassau w tym trudnym czasie” – przekazał w oficjalnym komunikacie Departament Policji Nassau County.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner