New York
75°
Clear
5:46 am8:18 pm EDT
3mph
85%
30.05
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Premier: Dla nas Polska jest jedna. Nie ma Polski A, Polski B, Polski C

19.07.2023

Dla nas Polska jest jedna. Nie ma Polski A, Polski B, Polski C. Ten wielki strumień pieniędzy zabrany krętaczom i oszustom, przestępcom i mafiom przekierowaliśmy do was, do gmin i do powiatów – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas Konferencji Samorządowej w Makowie Podhalańskim.

„Dla nas, dla mnie Polska jest jedna. Nie ma Polski A, Polski B, Polski C. I ten wielki strumień pieniędzy zabrany krętaczom i oszustom, przestępcom i mafiom przekierowaliśmy do was, do gmin i do powiatów” – powiedział szef rządu podczas Konferencji Samorządowej w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie).

Premier podkreślił, że w całej Polsce jest już 25 tysięcy tablic przedstawiających inwestycje dofinansowane z budżetu państwa, 7 tysięcy kolejnych jest przygotowywanych. „Ponad 30 tysięcy inwestycji – i to tych które są tam zarejestrowane, bo w rzeczywistości jest ich więcej – ich wszystkich nie byłoby” – powiedział Morawiecki.

Jak mówił, „za każdą z tych biało-czerwonych tablic kryje się ludzka opowieść, ludzkie emocje, pragnienia”. „Kryje się ludzkie marzenie, bezpieczeństwo dziecka, które idzie chodnikiem do szkoły, ścieżka rowerowa, która poprawia zdrowie, pozwala przyjemnie spędzać czas wolny. Szkoła odnowiona, nowoczesna, żłobek, przedszkole i tak dalej” – wyliczał szef rządu.

„I dla takich pragnień warto żyć, warto znosić te wszystkie kalumnie, kłamstwa, które spadają. I warto dalej walczyć z tymi, którzy okradali Polskę, z przestępcami, krętaczami i także z tymi, którzy przywalali na to okradanie Polski” – podkreślił premier.(PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ sdd/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner