New York
57°
Mostly Cloudy
6:55 am7:09 pm EDT
6mph
33%
30.32
ThuFriSat
64°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Premier: im bardziej świat pogrąża się w konfliktach, tym lepiej rozumiemy znaczenie postaci jak Jan Paweł II

17.10.2022

Im bardziej świat pogrąża się w konfliktach, tym lepiej rozumiemy znaczenie takich postaci jak wielki papież Jan Paweł II, które potrafiły wykorzystywać niepodważalny autorytet do wpływania na politykę i godzenia interesów – napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

W niedzielę mija 44. rocznica wyboru ówczesnego metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na papieża. W rocznicę wyboru w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie obchodzony jest Dzień Papieski.

Do rocznicy odniósł się w niedzielę we wpisie na Facebooku premier: „Im bardziej świat pogrąża się w konfliktach, tym lepiej rozumiemy znaczenie takich postaci jak wielki papież Jan Paweł II, które miały niepodważalny autorytet i potrafiły go wykorzystywać do wpływania na politykę globalną, do godzenia i równoważenia racji i interesów” – napisał.

„Gdy 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został na placu świętego Piotra ogłoszony Papieżem, dla milionów Polaków oznaczało to ogromną radość i niespodziewaną nadzieję na lepsze jutro. Ta nadzieja, jak i kolejne lata odważnej działalności Ojca Świętego na rzecz pokoju, wolności i Solidarności, były kluczowe dla walki naszego narodu o wyzwolenie spod władzy komunistycznych uzurpatorów. Nigdy tej chwili nie zapomnimy” – dodał we wpisie premier.(PAP)

mml/ zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY