New York
75°
Cloudy
5:46 am8:18 pm EDT
5mph
82%
30.06
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska
Publicystyka
Prawo i Finanse

Premier: prawo dżungli zastąpiliśmy inwestowaniem w majątek narodowy 

18.09.2023

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał proces wyprzedaży majątku narodowego; odwróciliśmy niedobry trend na rynku pracy; tamto prawo pięści, prawo dżungli zastąpiliśmy inwestowaniem w majątek narodowy – powiedział w Tarnobrzegu ( woj. podkarpackie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier odwiedził w poniedziałek Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg.

Szef rządu powiedział, że wizyta w tym miejscu powinna być polecona wszystkim politykom, by mogli zobaczyć, „jak ważne jest to, żeby szanować, a nie wyprzedawać majątek narodowy”.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał ten proces wyprzedaży majątku narodowego w 2016, 2017 roku i rozpoczęliśmy inwestowanie” – powiedział Morawiecki.

Wskazywał, że w czasach poprzednich rządów dochodziło do wyprzedaży majątku narodowego, zwiększenia bezrobocia i złego trendu na rynku pracy.

„Odwróciliśmy tamten niedobry trend na rynku pracy. Tamto prawo pięści, prawo dżungli zastąpiliśmy inwestowanie w majątek narodowy” – podkreślił premier.

Przypomniał, że rząd PiS wypełnił jeden z postulatów „Solidarności” dotyczący emerytur stażowych. „Dla mężczyzn, którzy przepracowali 43 lata i dla kobiet, które przepracowały 38 lat zaoferowaliśmy emerytury stażowe, które są dobrze przeliczone, dobrze skalkulowane w kontekście naszego budżetu. To kolejna rzecz, która jest możliwa do realizacji dlatego, że pogoniliśmy mafie vatowskie, naprawiliśmy system finansów publicznych” – zaznaczył Morawiecki.

Jak mówił, „Tusk wyprzedał kolejkę na Kasprowy Wierch, na Gubałówkę, likwidował rok po roku +Siarkopol+”. „To jest to liberalne prawo dżungli, przed którym przestrzegam. Strzeżmy się wszyscy takiego podejścia do rynku pracy” – dodał premier.(PAP)

kkr/ wdz/ drag/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner