New York
73°
Partly Cloudy
5:25 am8:31 pm EDT
5mph
84%
29.83
MonTueWed
84°F
91°F
93°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Premier w Olecku: bezpieczeństwo tych terenów będzie zagwarantowane

06.05.2023

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił w sobotę mieszkańców Olecka (Warmińsko-mazurskie) o wzmocnieniu polskiej armii w północno-wschodniej części kraju w pobliżu granicy z Rosją. Jak mówił, bezpieczeństwo tych terenów będzie zagwarantowane.

„Jestem w północnej Polsce, niedaleko granicy z Obwodem Kaliningradzkim, niedaleko granicy z Rosją. Nasz rząd podjął decyzję o wzmocnieniu armii tutaj, zarówno w Węgorzewie, odbudowie jednostki w Olecku i rozbudowie jednostki w Gołdapi. To są decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości, aby bezpieczeństwo tych terenów było zapewnione” – powiedział podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Dodał, że w ten rejon, będzie trafiał najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. „Bezpieczeństwo tych terenów będzie zagwarantowane. Mieszkańcy mogą się czuć spokojnie wobec potencjalnych zagrożeń zewnętrznych. To jest zobowiązanie rządu Prawa i Sprawiedliwości” – mówił premier.

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił w marcu w Olecku, że powstanie tam jednostka wojskowa. Kolejne jednostki mają także powstać w Augustowie, Kolnie, Łomży, Grajewie i Siemiatyczach.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ amac/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner