New York
39°
Clear
6:58 am4:30 pm EST
6mph
60%
30.17
WedThuFri
59°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Premier: w wyniku wybuchu w Przewodowie zginęły dwie osoby, to pierwsze i miejmy nadzieję ostatnie polskie ofiary wojny

16.11.2022

We wtorek w Przewodowie blisko granicy polsko-ukraińskiej doszło do wybuchu, w wyniku którego zginęło dwóch obywateli Polski; to pierwsze i, miejmy nadzieję, ostatnie polskie cywilne ofiary wojny Rosji przeciwko Ukrainie – powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Premier przemawiając w środę w Sejmie podkreślił, że we wtorek w Przewodowie blisko granicy polsko-ukraińskiej doszło do wybuchu w wyniku, którego zginęło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. „To pierwsze i, miejmy nadzieję, ostatnie polskie cywilne ofiary wojny Rosji przeciwko Ukrainie” – podkreślił szef rządu.

Jak mówił, „teraz czas na całościowe i dogłębne wyjaśnienie sprawy przez wszystkie służby”. „I za chwilę przekażę to, co wiemy na teraz, na ten moment, na godzinę 16.30” – podkreślił Morawiecki.

Po drugie – jak dodał – „na solidarne potępienie Rosji przez społeczność międzynarodową i po trzecie twardą i adekwatną odpowiedź ze strony NATO, UE i społeczności międzynarodowej”. „Nad wszystkimi tymi sprawami pracujemy bez przerwy od wczorajszego popołudnia” – podkreślił premier.

Zaznaczył, że jego „myśli skupiają się na tej spokojnej do tej pory małej miejscowości w województwie lubelskim, na którą zwrócone są teraz oczy całego świata. (PAP)

Autor: Edyta Roś

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY