New York
37°
Cloudy
7:06 am5:12 pm EST
6mph
41%
30.23
WedThuFri
41°F
45°F
32°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Prezes PiS: chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną

08.12.2022

Chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną – i żeby było tak w wielu dziedzinach życia, żebyśmy byli w pierwszej lidze. Oczywiście możemy, ale to nie jest kwestia jednego pokolenia, to „droga pod górę”, trudna i ciężka – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Chojnicach.

W czwartek Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Chojnic (woj. pomorskie).

„Na jednych ze spotkań powiedziałem, że byłbym bardzo rad, gdyby Robert Lewandowski występował w Legii. Oczywiście mówiłem to nie w tym znaczeniu, że bym chciał, żeby w dzisiejszej Legii – przy całym szacunku – występował, bo to byłoby w ogóle bez sensu. Mi chodziło o to, żeby Legia była takim klubem jak Bayern, nie mówię już o Realu Madryt, ale po prostu – żeby była potężnym klubem, który ma za sobą przynajmniej kilka zwycięstw w tych pucharach europejskich (…), który ma dorobek porównywalny z tymi najsilniejszymi klubami, nie z Realem, bo to jest poza konkurencją, ale już z Barceloną tak” – mówił Kaczyński.

Dodał, że chciałby, żeby tak było „w wielu dziedzinach życia”. „Żebyśmy w wielu dziedzinach życia byli w pierwszej lidze. Czy możemy? Oczywiście, że możemy, ale to nie jest kwestia jednego pokolenia, ale kwestia wysiłku, kształcenia… Naprawdę, Korea Południowa – z którą dzisiaj jesteśmy w tak dobrych stosunkach – w momencie zakończenia wojny koreańskiej (…) była drugim co do biedy krajem świata” – mówił prezes PiS.

„A do czego doszli w ciągu tego czasu? Historycznie rzecz biorąc to jest bardzo krótki czas, choć oczywiście bardzo długi w życiu człowieka (…) Dziś są naprawdę potężnym państwem – i to jest droga, którą my też musimy iść. Oczywiście, to jest droga pod górę, trudna i ciężka (…) ale może szybko prowadzić do naprawdę wielkiego sukcesu” – zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że obecnie różnica między Polską a Koreą – w PKB per capita (według parytetu siły nabywczej) – maleje i nie jest już duża.(PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Krzysztof Wójcik

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY