New York
25°
Sunny
7:02 am5:17 pm EST
7mph
32%
30.51
SunMonTue
50°F
54°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezes PiS: jeśli zwycięży opozycja, „biada Polsce i biada Polakom”

04.12.2022

W Polsce zawsze, od bardzo dawna kształtowała się fatalna tradycja zdrady narodowej, która dzisiaj wraca w postaci opozycji totalnej; my musimy zwyciężyć, uciąć to, skończyć z tym, bo jeśli ta tradycja zwycięży, to „biada Polsce i Polakom” – powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Nowej Soli (woj. lubuskie), że w Polsce zawsze, od bardzo dawna kształtowała się „taka fatalna tradycja – tradycja zdrady narodowej”. „Tradycja przechodzenia na drugą stronę, tradycja, która czasem wynikała z jakichś osobistych powodów, czasem wynikała z różnego rodzaju bardzo niemądrych złudzeń, jak to było na przykład, jeżeli chodzi przynajmniej o niektórych przedstawicieli Targowicy, tradycja bycia na zewnątrz własnego narodu” – podkreślił prezes PiS.

„Otóż, ta tradycja dzisiaj, szanowni państwo, wraca. Wraca w postaci opozycji totalnej. I my musimy się temu przeciwstawić, uciąć to, zwyciężyć i uciąć to, skończyć z tym”. Bo – jak mówił Kaczyński – jeśli ta tradycja zwycięży, „to naprawdę biada Polsce i biada Polakom”. (PAP)

autor: Edyta Roś, Marcin Rynkiewicz

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY