New York
43°
Clear
7:03 am4:28 pm EST
4mph
45%
30.2
MonTueWed
48°F
55°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezes PiS: kocham Polskę i kochają ją ci, którzy nas popierają

24.07.2022

Ja Polskę kocham, my kochamy Polskę, kochają Polskę ci, którzy nas popierają. Jesteśmy przekonani, że ten rodzaj polityki to jest jedyna polityka uczciwa i która prowadzi do tego, by nasz naród był spójny – przekonywał w niedzielę w Gnieźnie podczas spotkania z mieszkańcami prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński powiedział, że polityka PiS nie polega na manipulacji. „Prowadzimy normalną rozmowę” – mówił.

„Ja Polskę kocham, my kochamy Polskę, kochają Polskę ci, którzy nas popierają. Jesteśmy przekonani, że ten rodzaj polityki to jest jedyna polityka uczciwa, jedyna, która może przynosić efekty. I ona właśnie prowadzi do tego, by nasz naród był spójny, by był rzeczywiście całością” – mówił.

Kaczyński dodał, że polityka społeczna nie jest jedynym wymiarem spójności. „To jest także polityka międzyregionalna, żeby wyrównywać poziomy, to jest polityka w relacji miasto-wieś, żeby też wyrównywać poziomy. I szanowni państwo – my to robimy” – zapewnił.

Kaczyński powiedział, że co najmniej od XVIII w. „status Polaków jest bardzo obciążony złą opinią.” „Konsekwentnie Polskę oczerniano” – dodał. Zauważył jednak, że zdarzyło się „wzniesienie propolskie” w okresie Wiosny Ludów. „Ale generalnie ten proces przez cały czas trwał i niestety trwał także po 1989 roku i najgorsze jest to, że on znalazł potężnych sojuszników w naszym kraju – ludzi chorują na tzw. ojkofobię, czyli nienawiść do własnej ojczyzny” – zaznaczył.

Kaczyński powiedział, że PiS zaczęło z tą chorobą zaciekle walczyć. „To wszystko co dzieje się dziś w polskiej oświacie i jest tak gwałtownie i w niewątpliwie w ogromnej mierze z zewnętrznej inspiracji atakowane – to wszystko ma służyć temu, żeby Polacy zaczęli sami w siebie wierzyć, bo wielu nie wierzy, zaczęli być dumni z siebie, bo wielu się wstydzi na Zachodzie mówić po polsku. Trzeba z tym skończyć, i my z tym skończymy” – zaakcentował.(PAP)

szz/ rau/ itm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY