New York
50°
Partly Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
17mph
62%
29.55
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezes PiS: nasze hasło „warto być Polakiem” to nie tylko deklaracja, ale też polityka

23.10.2022

Nasze hasło „warto być Polakiem” to nie jest tylko deklaracja, to jest polityka w sferze pedagogiki, oświaty, polityki historycznej odnoszącej się do różnego rodzaju przedsięwzięć, wydawnictw, obrony naszej godności – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Zamościa.

Kaczyński w trakcie niedzielnego spotkania powiedział, że PiS prowadzi „twardą politykę historyczną”. „Chcemy budować i odbudowywać, bo w wielu wypadkach niestety trzeba odbudowywać poczucie wartości, poczucie godności Polaków. +Warto być Polakiem+ – to jest nasze hasło, nasze hasło, które głosimy już od wielu lat, właściwie od początku istnienia naszej partii” – wskazał lider PiS.

Wyjaśnił, że hasło „warto być Polakiem” to „nie jest tylko deklaracja, to jest polityka w sferze pedagogiki, oświaty”. „To jest polityka historyczna odnosząca się do różnego rodzaju przedsięwzięć, wydawnictw, obrony naszej godności, także w skali międzynarodowej, bo bardzo często jesteśmy oskarżani o zbrodnie, które popełnili Niemcy, sami byliśmy ich ofiarami, a jednocześnie próbuje się nam przypisać rolę ich współpracowników” – zwrócił uwagę lider PiS.

„To niestety jest zjawisko trwające na Zachodzie o dziesięcioleci i zjawisko bardzo groźne” – wskazał Kaczyński. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska, Gabriela Bogaczyk

ksi/ gab/ mmu/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner