New York
72°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
6mph
55%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezes PiS: ogrodzenie na granicy zatrzymało ofensywę Łukaszenki i Putina przeciwko Polsce

27.05.2023

Ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy umożliwiło zatrzymanie ofensywy Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina przeciwko Polsce – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę w Kopczanach na Podlasiu.

Lider PiS Jarosław Kaczyński oraz wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak przebywają w sobotę z wizytą w województwie podlaskim, gdzie inaugurują akcję „Trasa dotrzymanego słowa Prawa i Sprawiedliwości”.

„Stoimy obok ogrodzenia, które zabezpiecza znaczną część naszej wschodniej granicy, a szczególnie tej najbardziej niebezpieczny odcinek – białoruski” – mówił szef PiS. Jak wskazał to 187 km ogrodzenia i przeszło 200 km urządzeń elektronicznych i 800 km kabli. „To wszystko łączy w ten sposób, aby ta granica była bardzo trudna do przekroczenia” – dodał.

Prezes PiS wskazał, że ogrodzenie umożliwiło „zatrzymanie ofensywy Łukaszenki i Putina przeciwko Polsce z użyciem ludzi, którzy nie byli uchodźcami, byli migrantami ekonomicznymi”.

Wcześniej Jarosław Kaczyński oraz Mariusz Błaszczak odwiedzili jedną z rodzinę ze wsi Rudawka nieopodal granicy z Białorusią. (PAP)

Autor: Rafał Białkowski, Jacek Buraczewski

rbk/ bur/ mhr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner