New York
54°
Cloudy
6:39 am7:20 pm EDT
7mph
71%
29.38
SunMonTue
52°F
59°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezes PiS: stawką wyborów będzie prawda

25.09.2022

Stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda – powiedział w niedzielę w Opolu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w niedzielę spotkał się m.in. z mieszkańcami Opola. Kaczyński mówił o nadchodzących wyborach parlamentarnych. Powiedział, że będzie to wybór między godnością a brakiem godności, między dążeniem do Polski silnej i niezależnej, a tymi, którzy tego nie chcą.

„Otóż my nie jesteśmy w stanie niestety – chciałbym, żeby było inaczej – walczyć o status mocarstwa światowego, na razie nie jesteśmy w stanie walczyć o status mocarstwa regionalnego, chociaż w pewnej perspektywie to wcale nie jest już wykluczone. Ale musimy mieć status państwa podmiotowego, poważnego, samodzielnego. Taki status dzisiaj mamy” – zapewnił

Kaczyński dodał: „A oni chcą nam go zabrać i to też będzie stawka tych wyborów”.

Prezes PiS dodał, że stawką wyborów będzie też prawda. „Czy ten zespół – nie wiem, kogo dzisiaj postawić na czele, bo kiedyś to było jasne, że +Gazeta Wyborcza+, ale dzisiaj chyba TVN – otóż czy ten zespół zdoła oszukać ogromną część społeczeństwa, czy też nie zdoła. Zdoła wmówić, że białe jest czarne, czy też nie zdoła?” – pytał Kaczyński.(PAP)

szz/ pad/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne