New York
63°
Fog
6:45 am6:50 pm EDT
17mph
94%
30
MonTueWed
63°F
63°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezes PiS: Zrealizowaliśmy nasze zapowiedzi, ale przed nami jeszcze wiele do zrobienia

08.07.2023

Podczas rozmów z Polakami powstało wiele planów, które przedstawiliśmy w poprzednich kampaniach wyborczych i zrealizowaliśmy te zapowiedzi; teraz przed nami jeszcze bardzo wiele do zrobienia – powiedział w sobotę w Pułtusku wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński, który w Pułtusku uczestniczy w pikniku rodzinnym, zapowiedział inicjatywę dalszych spotkań czołowych polityków PiS z mieszkańcami Polski.

„Te spotkania są nam bardzo potrzebne. To już się sprawdziło, właśnie podczas tego rodzaju rozmów z Polakami powstało wiele planów, projektów, pomysłów, które przedstawiliśmy w poprzednich kampaniach wyborczych i zrealizowaliśmy te zapowiedzi” – podkreślił prezes PiS.

Jak dodał, ważne jest teraz to, by także przed tymi wyborami przedstawić wiarygodny plan.

Przypomniał, że statystki europejskie pokazują „wielki postęp w naszym kraju”. „Czy to oznacza, że w Polsce nie ma ciągle problemów? I tych wielkich i tych mniejszych? Jeszcze bardzo wiele do zrobienia przed nami” – powiedział Kaczyński.

Jak dodał, Pułtusk jest nieprzypadkowym miejscem sobotniego spotkania. To tutaj – jak przypomniał – było obchodzone zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

„Te głosy znowu są nam potrzebne, żeby ta droga, która została zwycięstwem Andrzeja Dudy w 2015 r. rozpoczęta, była kontynuowana” – powiedział prezes PiS.

Zaznaczył, że „sensem tej drogi była zmiana systemu ekonomicznego w naszym kraju”. „Ten poprzedni był bardzo niesprawiedliwy i bardzo nieefektywny” – ocenił Kaczyński, podkreślając, że droga do celu musi być konsekwentna.(PAP)

autorzy: Karolina Kropiwiec, Mateusz Mikowski

kkr/ mm/ jann/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY