New York
63°
Mostly Cloudy
6:44 am6:52 pm EDT
14mph
70%
30.23
SunMonTue
66°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezydent: 13 lat minęło od tamtego 10 kwietnia

10.04.2023

13 lat minęło od tamtego 10 kwietnia; jest naszym zwyczajem, że spotykamy się o poranku w katedrze Wawelskiej, by oddać hołd, wspomnieć panią prezydentową, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i wszystkich, którzy wtedy zginęli pod Smoleńskiem – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda,

Andrzej Duda w 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej, przybył na Wawel, by oddać hołd spoczywającej w krypcie katedry na Wawelu parze prezydenckiej: Lechowi i Marii Kaczyńskim.

„13 lat minęło od tamtego 10 kwietnia. Jest już naszym zwyczajem, że tutaj spotykamy się zawsze o poranku w katedrze Wawelskiej (…), żeby pomodlić się, oddać hołd, po to żeby wspomnieć zarówno panią prezydentową, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i wszystkich, którzy wtedy zginęli pod Smoleńskiem, naszych przyjaciół – jak zawsze powtarzamy – ludzi oddanych Rzeczpospolitej, oddanych sprawie Polski, którzy tam pojechali wtedy, by oddać hołd naszym oficerom pomordowanym przez Sowietów w Katyniu” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreślił, „to byli ludzie dla Polski bardzo zasłużeni, którzy dużo dla niej zrobili i do dzisiaj wielki żal pozostaje, że nie mogli dalej kontynuować swojego dzieła, nie mogli dla Polski dalej pracować”.

„Robimy co w naszej mocy, żeby te sprawy dalej prowadzić – mam nadzieję – tak, jak oni by sobie wyobrażali” – wskazał Andrzej Duda. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ rgr/ drag/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY