New York
43°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
64%
30.16
SatSunMon
59°F
54°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Ameryka

Prezydent Biden: W spotkaniu z Xi dokonaliśmy prawdziwego postępu

15.11.2023

Dokonaliśmy prawdziwego postępu – oznajmił w środę prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Rozmowy przywódców i ich delegacji w San Francisco zakończyły się po ponad dwóch godzinach.

„Cenię rozmowę, którą przeprowadziłem dziś z przewodniczącym Xi, bo myślę, że najważniejsze jest, byśmy się jasno rozumieli, jak przywódca z przywódcą. Są krytyczne wyzwania globalne, które wymagają naszego wspólnego przywództwa. I dzisiaj dokonaliśmy prawdziwego postępu” – napisał Biden na portalu X.

Nie podał więcej szczegółów. Na wstępie spotkania z Xi powiedział jednak, że zamierza omówić z przywódcą Chin współpracę w kwestiach zmiany klimatu, sztucznej inteligencji i handlu narkotykami, a także rozmawiać o tym, jak nie dopuścić, by rywalizacja mocarstw przerodziła się w konflikt.

Szerzej prezydent USA ma odnieść się do spotkania podczas konferencji prasowej po 1 w nocy czasu polskiego (16 czasu lokalnego)

Jak przekazał Biały Dom, rozmowy liderów i ich delegacji w willi pod San Francisco zakończyły się o 13.35 czasu lokalnego, nieco ponad dwie godziny od ich rozpoczęcia. (PAP)

osk/ zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00