New York
61°
Partly Cloudy
6:12 am7:37 pm EDT
10mph
45%
30.16
ThuFriSat
50°F
55°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Ameryka

Prezydent Biden zadzwonił do jednego z najbardziej wpływowych rabinów, by omówić pomoc dla Ukrainy

30.10.2022

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał z jednym z najbardziej wpływowych rabinów w USA; jednym z głównych tematów była pomoc Ukrainie w wojnie z Rosją – poinformował portal jewishnews.com.ua.

Joe Biden zadzwonił w weekend do rabina Davida Twersky’ego i rozmawiał z nim przez 15 minut. Głównymi tematami były wybory w USA oraz pomoc humanitarna dla Ukrainy. Rabin podziękował Bidenowi za pomoc wojskową, którą Stany Zjednoczone udzielają Ukrainie. Zaznaczył, że pomoże to uratować wiele milionów ludzkich istnień w tym kraju – w tym przedstawicieli mniejszości żydowskiej, oraz ocalić wiele żydowskich zabytków i innych dóbr kultury.

David Twersky to przywódca skwirskich chasydów. Jest to nieliczna, lecz wpływowa wspólnota; Twersky w przeszłości spotykał się z prezydentem Billem Clintonem, cieszy się dużym poważaniem wśród amerykańskich Żydów.

Jak podkreśla portal Jewish News, skwirscy chasydzi odgrywają znaczącą rolę w pomocy dostarczanej Ukrainie. Ze wspólnoty tej wywodzi się Mosze Margareten, osoba bardzo zaangażowana w dostarczaniu pomocy humanitarnej, w tym sprzętu medycznego. (PAP)

sm/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner