New York
61°
Clear
6:02 am7:45 pm EDT
5mph
47%
30
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Prezydent Biden złożył hołd Benedyktowi XVI

06.01.2023

Prezydent USA Joe Biden udał się w czwartek do przedstawicielstwa dyplomatycznego Stolicy Apostolskiej w Waszyngtonie, aby wpisać się do księgi kondolencyjnej w hołdzie dla zmarłego emerytowanego papieża Benedykta XVI – poinformował Biały Dom.

W swym wpisie Biden, praktykujący katolik, podkreślił, że Benedykt XVI był „genialnym myślicielem i prawdziwie świętym człowiekiem (…) całkowicie oddanym Kościołowi, kierującym się swoimi zasadami i wiarą”.

„Razem z katolikami w całych Stanach Zjednoczonych łączę się w żałobie po odejściu emerytowanego papieża Benedykta (…) Zawsze będę cenił nasz wspólny czas w Watykanie. Był wielkim teologiem i wiele się nauczyłem w ciągu kilku godzin” – napisał Joe Biden.

Papież Benedykt XVI i Joe Biden spotkali się w Watykanie w 2011 roku. Spotkanie miało charakter prywatny. Biden był wówczas wiceprezydentem USA w administracji prezydenta Baracka Obamy.

Emerytowany papież zmarł w sobotę 31 grudnia 2022 r. w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich, gdzie mieszkał po ustąpienia z urzędu w lutym 2013 roku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek pod przewodnictwem papieża Franciszka. Po mszy Benedykt XVI spoczął w podziemiach Bazyliki św. Piotra. (PAP)

sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner