New York
45°
Clear
7:03 am4:28 pm EST
8mph
65%
29.9
TueWedThu
46°F
43°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezydent Duda: Demokracja w Polsce nigdy nie była tak silna, świadczy o tym rekordowa frekwencja

13.11.2023

Demokracja w Polsce nigdy nie była tak silna, jest bez wątpienia najsilniejsza w całej naszej historii. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok frekwencja wyborcza, która osiągnęła absolutnie rekordowy poziom – powiedział w poniedziałek w orędziu prezydent Andrzej Duda.

W poniedziałek w południe na inauguracyjnym posiedzeniu zebrał się Sejm X kadencji, podczas którego nowi posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Izby i wicemarszałkowie. W posiedzeniu bierze udział prezydent Andrzej Duda, który wygłosił orędzie.

„Demokracja w Polsce nigdy nie była tak silna. Jest bez wątpienia najsilniejsza w całej naszej historii. Oczywiście my Polacy w wielu sprawach istotnie się różnimy w poglądach i będziemy się różnić. Prowadzimy często gorące spory i zapewne będziemy je prowadzić, bo taka jest natura demokracji” – powiedział prezydent Duda w orędziu.

Prezydent zaznaczył, że najważniejsze jest to, że Polacy rozstrzygają spory przy urnie wyborczej co jest istotą demokracji i wielkim sukcesem ostatnich lat. Dodał, że Polacy ponownie uwierzyli, że ich głos ma znaczenie i jako obywatele mogą decydować o najważniejszych dla Polski sprawach i decydować o kierunkach rozwoju naszej ojczyzny. „Świadczy o tym właśnie rosnąca z roku na rok z wyborów na wybory frekwencja” – podkreślił.

„Już cztery lata temu w wyborach parlamentarnych była wysoka. W wyborach prezydenckich w 2020 roku jeszcze wyższa, a teraz osiągnęła absolutnie rekordowy poziom” – zaznaczył prezydent. (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ godl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00