New York
36°
Partly Cloudy
6:40 am5:38 pm EST
4mph
72%
30.12
FriSatSun
46°F
37°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezydent Duda: Wszczynam postępowanie ułaskawieniowe wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

11.01.2024

Prezydent Andrzej Duda zdecydował w czwartek o wszczęciu – na prośbę żon Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – postępowania ułaskawieniowego wobec obu polityków PiS. To będzie postępowanie w trybie prezydenckim – podkreślił Duda.

W czwartek prezydent Duda spotkał się z Barbarą Kamińską i Romualdą Wąsik – żonami polityków PiS, skazanych 20 grudnia ub. roku w związku z tzw. aferą gruntową z 2007 r. Po spotkaniu prezydent wygłosił oświadczenie dla mediów.

„Panie zwróciły się do mnie z prośba o uwolnienie. Ja wczoraj na konferencji prasowej (…) mówiłem, że podejmę wszelkie starania, żeby zwrócić wolność tym panom jak najszybciej, żeby byli wolnymi ludźmi, a nie więźniami politycznymi w wolnej Rzeczypospolitej, bo to urąga jej godności i urąga także naszej międzynarodowej pozycji” – podkreślił Duda.

„W związku z powyższym zdecydowałem się na prośbę pań, że wszczynam postepowanie ułaskawieniowe. Chcę, żeby to postępowanie zostało przeprowadzone według wszystkich standardów konstytucyjnych” – powiedział prezydent.

Dodał, że postępowanie będzie przeprowadzone „w trybie prezydenckim”.(PAP)

mml/ sdd/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY