New York
72°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
6mph
55%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Prezydent Joe Biden: Republikanie chcą wszczęcia procedury impeachmentu, aby zamknąć rząd

14.09.2023

Prezydent USA Joe Biden powiedział w środę, że Republikanie chcą postawić go w stan oskarżenia, ponieważ chcą zamknąć rząd.

Wcześniej w środę Biały Dom potępił republikańskie plany wszczęcia dochodzenia w sprawie impeachmentu Bidena, nazywając te wysiłki bezpodstawnymi.

Spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy polecił we wtorek formalne wszczęcie śledztwa w ramach procedury impeachmentu prezydenta Bidena. McCarthy stwierdził, że dotychczas zgromadzone dowody „malują obraz korupcji” w rodzinie prezydenta, a on sam kłamał na temat swojego udziału w tych przedsięwzięciach.

„Amerykanie mają prawo wiedzieć, że urzędy państwowe nie są na sprzedaż i że rząd federalny nie jest używany, by tuszować działania politycznie ustosunkowanej rodziny” – powiedział McCarthy w Kongresie, ogłaszając rozpoczęcie śledztwa w sprawie korupcji zarzucanej synowi prezydenta Hunterowi oraz samego prezydenta. Część Republikanów twierdzi, że młodszy Biden czerpał zyski, powołując się na wpływy ojca – wówczas wiceprezydenta. (PAP)

kb/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner