New York
37°
Partly Cloudy
7:05 am4:28 pm EST
7mph
66%
29.99
ThuFriSat
43°F
50°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prezydent: Mamy dziś dwóch poważnych kandydatów do stanowiska premiera

26.10.2023

Mamy dziś dwóch poważnych kandydatów do stanowiska premiera; mamy dwie grupy polityczne, które twierdzą, że mają większość parlamentarną i mają kandydata na premiera: jedną grupą jest Zjednoczona Prawica, drugą grupą jest Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

We wtorek i środę w Pałacu Prezydenckim odbyły się spotkania konsultacyjne prezydenta z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie.

W czwartek prezydent wygłosił oświadczenie podsumowujące konsultacje.

Wyjaśnił, że zaprosił reprezentantów poszczególnych ugrupowań, by usłyszeć poważną opinię, „jaka jest rzeczywiście sytuacja w ich ugrupowaniach”.

„Otóż mamy dziś przede wszystkim dwóch poważnych kandydatów do stanowiska premiera, mamy dwie grupy polityczne, które twierdzą, że mają większość parlamentarną i mają kandydata na premiera. Jedną grupą jest Zjednoczona Prawica, którą reprezentowali przedstawiciele PiS na czele z premierem Mateuszem Morawieckim i marszałkiem Ryszardem Terleckim. Drugą grupą jest Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica” – powiedział prezydent.

Prezydent: Kandydatem PiS na premiera – Mateusz Morawiecki; politycy PiS zakładają, że będą mieli większość sejmową

Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica poinformowała mnie, że kandydatem na premiera z ich strony będzie Mateusz Morawiecki; politycy PiS zakładają, że będą posiadali większość na sali sejmowej – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent: Kandydatem KO, Trzeciej Drogi i Lewicy na premiera jest Donald Tusk

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy na premiera jest Donald Tusk – poinformował prezydent Andrzej Duda w czwartkowym oświadczeniu po spotkaniach konsultacyjnych z przedstawicielami komitetów wyborczych.

(PAP)

kmz/ sdd/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00