New York
75°
Fair
5:46 am8:18 pm EDT
4mph
88%
30.05
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Prezydent Zełenski: armia Rosji przeprowadziła drugą falę ataku terrorystycznego

11.10.2022

Wojsko rosyjskie przeprowadziło „drugą falę ataku terrorystycznego” przeciwko Ukrainie – powiedział we wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Dodał, że trwa naprawianie sieci energetycznych i łączności zniszczonych w rosyjskich ostrzałach.

Jak poinformował prezydent, we wtorek rano rosyjskie wojsko wystrzeliło w stronę Ukrainy 28 rakiet; siły ukraińskie strąciły 20 pocisków. Zestrzelono też większość z ponad 15 bezzałogowców – przeważnie irańskich dronów uderzeniowych – dodał Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu (https://t.me/V_Zelenskiy_official/3614).

Prezydent zaznaczył, że w całym kraju „dosyć szybko i efektywnie” prowadzone są prace naprawcze po wcześniejszych rosyjskich atakach.

„Gdyby nie dzisiejsze uderzenia, to już byśmy przywrócili dostawy energii, wody i łączność, uszkodzone wczoraj przez terrorystów. A dziś Rosja osiągnie dodatkowo tylko to, że trochę wydłuży naszą odbudowę” – powiedział Zełenski. Zwrócił przy tym uwagę, że już w większości wsi i miast, „które terroryści chcieli zostawić bez prądu i łączności”, udało się je przywrócić.

Prezydent postawił przed wywiadem ukraińskim zadanie polegające na ustaleniu osób odpowiedzialnych za ostrzały rakietowe Ukrainy i zaangażowanych w ataki z użyciem irańskich dronów. (PAP)

ndz/ adj/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner