New York
82°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
3mph
73%
30.11
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska

Prezydent Zełenski do Polaków: dziękuję za ciepło, z jakim przyjęliście Ukraińców

05.04.2023

Dziękuję za ciepło, z jakim przyjęliście i ugościliście Ukraińców. Ukraina nigdy tego nie zapomni – powiedział do Polaków prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że podczas środowej wizyty w Polsce jeszcze wielokrotnie będzie zwracał się do Polaków, bo w sposób szczególny chce im podziękować. „Za to, w jaki sposób przyjęliście i ugościliście Ukraińców i w jaki sposób pomagaliście nam, z jakim ciepłem, zwykłym, ludzkim ciepłem, z jakimi objęciami przyjmowaliście naszych ludzi” – powiedział.

„Jestem przekonany, że nigdy nie będzie zmęczenia we wdzięczności wam, zwykłym polskim ludziom, którzy pomagali zwykłym ukraińskim ludziom, od początku pełnoskalowej inwazji Rosji” – podkreślił Zełenski.

Zapewnił, że Ukraina „nigdy, w żadnym razie nie zapomni” stosunku Polaków wobec ukraińskich obywateli. „Głęboki pokłon państwu. Chwała Ukrainie” – dodał.

Zełenski na konferencji prasowej mówił też o odbudowie Ukrainy. Jego zdaniem będzie ona ważną stroną polsko-ukraińskich relacji i „z pewnością zbliży nasze narody, nasze biznesy”.

„Jest to dla nas bardzo ważne, żeby Polska była jednym z głównych partnerów w odbudowie Ukrainy. Powinno to być nie tylko wsparciem Ukrainy, lecz także powinno być korzystne. Bardzo byśmy chcieli, żeby polski biznes był jednym z liderów na naszym rynku wśród innych partnerów” – powiedział Zełenski.(PAP)

Autorki: Agnieszka Ziemska, Aleksandra Rebelińska

agzi/ reb/ par/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner