New York
36°
Snow Shower
7:06 am4:28 pm EST
10mph
58%
30.06
FriSatSun
48°F
54°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Prezydent Zełenski: dziękuję wszystkim obrońcom Ukrainy, pamiętamy o was, nikogo nie zostawimy

15.10.2022

Dzień, który minął, piątek 14 października to nasze święto, Dzień Obrońców Ojczyzny, święto naszej patronki Najświętszej Bogurodzicy i Dzień Kozaków – mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu w piątek wieczorem. Podkreślił, że Ukraina pamięta o wszystkich swoich obrońcach i i nie zostawi żadnego z nich na pastwę wroga.

„Chcę podziękować wszystkim, którzy składali dzisiaj życzenia sobie nawzajem i naszej armii, wszystkim naszym żołnierzom. Chcę podziękować wszystkim, którzy spędzili ten dzień tak jak wiele innych, na polu walki i na służbie” – mówił ukraiński prezydent na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/zelenskiy.official/videos/520472963252981

Zełenski dodał, że chce również podziękować wszystkim osobom znajdującym się na terytoriach okupowanych przez Rosję lub przymusowo deportowanym do tego kraju, które świętowały Dzień Obrońców Ojczyzny po cichu, w milczeniu, ale łącząc się z całym krajem.

„Ukraina pamięta o wszystkich. Nie zostawimy nikogo i nic, co ukraińskie wrogowi. Wyzwólmy wszystkich naszych. Odbierzemy wszystko, co słusznie do nas należy” – zapowiedział ukraiński prezydent.

Przekazał też, że podczas piątkowego święta odznaczył żołnierzy medalami, a także odwiedził rannych w szpitalu; podziękował personelowi medycznemu za ratowanie życia ukraińskich obrońców.(PAP)

adj/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00