New York
72°
Rain
5:45 am8:20 pm EDT
4mph
90%
29.97
WedThuFri
82°F
84°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Prezydent Zełenski: między nami a polskimi braćmi jest pełne zrozumienie

13.02.2023

Jak zawsze jest pełne wzajemne zrozumienie między nami a polskimi braćmi – oświadczył w poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do ubiegłotygodniowych rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Na opublikowanym wieczorem nagraniu Zełenski omówił ubiegłotygodniowe wizyty zagraniczne. W środę gościł w Londynie i Paryżu, gdzie spotkał się z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. W czwartek był w Brukseli, gdzie m.in. przemawiał przed Parlamentem Europejskim i spotkał się z przywódcami państw UE zgromadzonymi na nadzwyczajnym szczycie. W czwartek wieczorem prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Rzeszowie.

„Szczególnie zwrócę też uwagę na rozmowy z Polską. Z prezydentem (Andrzejem) Dudą, kiedy już wracałem na Ukrainę. Rozmawiałem też z premierem (Mateuszem) Morawieckim w Brukseli. Rozmawialiśmy o czołgach i innej broni do obrony na lądzie; samoloty i inne środki obrony nieba” – przekazał szef państwa ukraińskiego na poniedziałkowym nagraniu.

„Omówiliśmy sytuację w regionie, perspektywy na ten rok. Tak jak zawsze mamy pełne wzajemne zrozumienie z polskimi braćmi” – oświadczył Zełenski. (PAP)

ndz/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner