New York
57°
Cloudy
6:54 am7:10 pm EDT
8mph
80%
29.8
FriSatSun
54°F
48°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska
Ameryka

Prezydent Zełenski o eksplozji w Polsce: nie wiem na 100 proc., co się stało, myślę, że świat też nie wie

17.11.2022

„Nie wiem na 100 procent, co się stało. Myślę, że świat również tego nie wie” – powiedział w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski o okolicznościach eksplozji, do której doszło we wtorek na terytorium Polski. Zapowiedział, że „ukraińscy urzędnicy udadzą się na miejsce wybuchu (…), ponieważ Kijów chce uczestniczyć w badaniu tego zdarzenia”.

Ukraiński przywódca wystąpił na forum za pośrednictwem łącza wideo podczas Bloomberg New Economy Forum, które odbywa się w Singapurze.

„Nie wiem na 100 procent, co się stało. Myślę, że świat również tego nie wie” – powiedział Zełenski, cytowany przez Bloomberga. „Nie możemy powiedzieć konkretnie, że były to działania na przykład obrony powietrznej Ukrainy” – zastrzegł.

W ocenie Bloomberga słowa te świadczą o tym, że Zełenski złagodził swoje stanowisko w sprawie pochodzenia rakiety, która we wtorek spadła na terytorium Polski. Wcześniej w czwartek prezydent USA Joe Biden powiedział, że dostępne obecnie dowody nie są zgodne z wcześniejszą wypowiedzią Zełenskiego, że eksplozji w Polsce nie spowodowała ukraińska rakieta.

Przywódca podkreślił też, że „nie będzie pokoju, jeśli całe terytorium Ukrainy nie zostanie odzyskane, łącznie z Krymem, okupowanym od 2014 roku”. Zakończenie wojny zależy od woli politycznej Rosji” – wskazał. (PAP)

sm/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY