New York
75°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
83%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Prezydent Zełenski: Podziękowałem papieżowi za modlitwy o pokój

18.06.2024

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który spotkał się w piątek z papieżem Franciszkiem podczas szczytu G7 w Apulii na południu Włoch podziękował mu za modlitwy o pokój. Jak napisał w mediach społecznościowych, poinformował też papieża o skutkach agresji Rosji na Ukrainę.

To było drugie spotkanie Franciszka z Zełenskim od czasu rozpoczęcia napaści Rosji na Ukrainę. W maju 2023 roku spotkali się w Watykanie.

„Spotkałem się z papieżem i podziękowałem za jego modlitwy o pokój na Ukrainie, jego duchową bliskość z naszym narodem i pomoc humanitarną dla Ukraińców” – napisał Zełenski na platformie X. Jak dodał, poinformował też papieża o „konsekwencjach rosyjskiej agresji, o terrorze lotniczym i trudnej sytuacji energetycznej”.

Dyskutowaliśmy o formule pokojowej, roli Stolicy Apostolskiej w ustanowieniu sprawiedliwego i trwałego pokoju oraz o oczekiwaniach związanych ze szczytem w Szwajcarii – uzupełnił Wołodymyr Zełenski i podkreślił, że podziękował Watykanowi za udział w tej konferencji. (PAP)

sw/ adj/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner