New York
57°
Clear
6:49 am7:14 pm EDT
6mph
24%
30.01
MonTueWed
55°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Prezydent Zełenski: przyjmuję z zadowoleniem rezolucję PE uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

23.11.2022

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w środę, że przyjmuje z zadowoleniem decyzję Parlamentu Europejskiego, który tego dnia przyjął rezolucję, uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Zełenski wezwał do dalszego izolowania Rosji.

„Przyjmuję z zadowoleniem decyzję Parlamentu Europejskiego o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm i państwo wykorzystujące środki terrorystyczne” – napisał Zełenski na serwisie Telegram.

Dodał następnie: „Rosję należy izolować na wszystkich szczeblach i pociągnąć do odpowiedzialności, aby położyć kres jej wieloletniej polityce terroryzmu na Ukrainie i na świecie”. (https://t.me/s/V_Zelenskiy_official).

Rezolucja PE uznająca Rosję za państwo sponsorujące terroryzm została przyjęta 494 głosami za, przy 58 – przeciw i 44 wstrzymujących się.

Europosłowie domagają się zaprzestania przez siły rosyjskie wszelkich działań wojennych, w szczególności ataków na tereny zurbanizowane i infrastrukturę cywilną, a także wycofania przez Rosję wszystkich sił zbrojnych i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy. Ponadto wzywają do zaprzestania przymusowych deportacji ukraińskiej ludności cywilnej i przymusowych adopcji ukraińskich dzieci, a także do uwolnienia wszystkich osób przetrzymywanych na Ukrainie. (PAP)

ose/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY