New York
39°
Sunny
7:01 am4:29 pm EST
5mph
47%
30.55
SatSunMon
57°F
45°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Polska

Prezydent Zełenski: Rosja zabija wszędzie, gdzie może, dziś dotarła do Polski; jesteśmy z Polakami!

15.11.2022

Rosja zabija wszędzie tam, gdzie może dotrzeć, a we wtorek dotarła do Polski. Zginęli ludzie. To atak na bezpieczeństwo zbiorowe w obszarze euroatlantyckim – przekazał we wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Złożył też kondolencje i podkreślił o solidarności narodu ukraińskiego z polskim.

„Federacja Rosyjska zabija wszędzie tam, gdzie może dotrzeć. Dzisiaj dotarła do Polski. Ten atak na bezpieczeństwo zbiorowe w regionie euroatlantyckim jest eskalacją. Zginęli ludzie. Moje kondolencje dla polskich braci i sióstr! Ukraina zawsze z wami. Należy powstrzymać terror Rosji. Solidarność to nasza siła” – napisał po polsku na Twitterze Zełenski (https://tinyurl.com/uhktswm3).

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała we wtorek wieczorem, że trwa rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z Zełenskim. Wcześniej prezydent Duda rozmawiał z prezydentem USA Joe Bidenem – przekazał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

We wtorek na terenie powiatu hrubieszowskiego (woj. lubelskie) doszło do eksplozji, wskutek której zginęli dwaj polscy obywatele. W związku z sytuacją w BBN odbyło się spotkanie zarządzone przez premiera Mateusza Morawieckiego w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą.(PAP)

adj/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY