New York
77°
Clear
5:40 am8:23 pm EDT
5mph
47%
29.98
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Prezydent Zełenski: sytuacja w Donbasie bardzo trudna, najeźdźcy zrównali z ziemią Bachmut

09.12.2022

Sytuacja w kluczowych miejscach w Donbasie: w Bachmucie, Sołedarze, Marjince, Kreminnej pozostaje bardzo trudna; na tych terenach nie ma miejsca, które zostałoby oszczędzone przez pociski i pożary; Bachmut został praktycznie zrównali z ziemią – poinformował w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

„Już od dawna na tych terenach nie ma żadnego miejsca do życia, które nie byłoby zniszczone przez pociski i ogień. Okupanci praktycznie zniszczyli Bachmut, kolejne miasto w Donbasie, które rosyjskie wojska zamieniły w spalone ruiny” – powiedział Zełenski w swoim codziennym wieczornym wystąpieniu.

„Dziękuję wszystkim naszym bohaterom, wszystkim żołnierzom i dowódcom, którzy trzymają linię frontu na tym kierunku, odpierają ataki i zadają znaczne straty przeciwnikowi – w odpowiedzi na to piekło, które wkroczyło na Ukrainę pod rosyjskim sztandarem” – dodał ukraiński prezydent.

Od wielu tygodni szturmowany przez Rosjan Bachmut, miasto w obwodzie donieckim, jest terenem bardzo intensywnych walk. Armia ukraińska ocenia, że obecnie jest to „najbardziej krwawy, brutalny i ciężki” rejon w działaniach zbrojnych. Eksperci oceniają, że choć wojska rosyjskie koncentruje się na zdobyciu Bachmutu i skierowały tam znaczne siły, to jednak zajęcie przez nie tego miasta nie będzie mieć przełomowego znaczenia dla przebiegu wojny. (PAP)

adj/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner