New York
50°
Sunny
6:52 am7:11 pm EDT
4mph
43%
29.98
SatSunMon
48°F
61°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Próbował wejść na pokład samolotu z bronią, paralizatorem i fałszywą odznaką

05.03.2023

Mężczyzna z New Jersey próbował wejść na pokład samolotu z karabinem AR-15, pistoletem, paralizatorem i fałszywą odznaką szeryfa.

Do zdarzenia doszło na lotnisku Newark Liberty International Airport 30 grudnia. Seretse Cloudent został zatrzymany przez funkcjonariuszy TSA i oskarżony o bezprawne posiadanie broni palnej i amunicji oraz o oszustwo związane z posiadaniem fałszywego dokumentu.

Podczas rutynowej kontroli bagażu agenci znaleźli dwa magazynki do Glocka kalibru .40, z których każdy zawierał piętnaście sztuk amunicji. W bagażu była również kamizelka kuloodporna z napisem „Deputy Marshal”. U.S. Marshals Service potwierdził jednak, że Clouden nigdy nie był zatrudniony przez agencję.

Zapytany o dokumenty Clouden potwierdził, że nie posiada uprawnień stróża prawa, ani karty FOID.

Jego bagaż został wyjęty z samolotu, a funkcjonariusze znaleźli w nim karabin AR-15, pistolet kalibru .40, paralizator, nóż sprężynowy, pałkę i karabin kalibru .308. Funkcjonariusze znaleźli również dokumenty „United States Marshal” z nazwiskiem i zdjęciem zatrzymanego oraz odznakę.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz grzywna do $250 tys. za posiadanie broni. Posiadanie fałszywego dokumentu to kolejne 15 lat za kratkami.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY