New York
57°
Cloudy
6:31 am5:45 pm EST
10mph
79%
29.56
ThuFriSat
45°F
46°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Prokurator Generalna NYC oskarża sierżanta NYPD o nieumyślne zabójstwo. Policjant rzucił w domniemanego dilera dystrybutorem wody [VIDEO]

23.01.2024

Sierżant NYPD został oskarżony we wtorek o nieumyślne spowodowanie śmierci w trakcie realizowania akcji zakupu kontrolowanego. Kiedy podejrzany o posiadanie narkotyków rzucił się do ucieczki na motocyklu, policjant rzucił mężczyznę dystrybutorem wody.

36-letni Sierżant Erik Duran z Nowojorskiego Departamentu Policji został oskarżony na wniosek prokurator generalnej Letitii Jamaes w Sądzie Najwyższym Bronksu o nieumyślne spowodowanie śmierci drugiego stopnia, napaść pierwszego i drugiego stopnia oraz zabójstwo. Rzekomą ofiarą Durana miał być 30-letni Eric Duprey, w sprawie którego Duran realizował policyjną akcję pod przykrywką.

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia 2023 roku na Kingsbridge Heights na Bronksie. Około godziny 17:00 Duran spotkał się z Dupreyem na Aqueduct Avenue w pobliżu West 190th Street, gdzie sierżant realizował operacje zakupu kontrolowanego narkotyków oraz zatrzymania podejrzanego.

Kiedy 30-latek rzucił się do ucieczki silnikowym jednośladem, Duran improwizował, próbując go zatrzymać. Policjant pochwycił dystrybutorem do wody z przypadkowego stołu, a następnie cisnął sprzętem w przejeżdżającego obok Dupreya. Urządzenie trafiło prosto w głowę 30-latka. Mężczyzna stracił panowanie nad maszyną, po czym rozbił się.

Jak relacjonowała prokurator generalna Letitia James – Duprey uderzył bokiem motocykla w drzewo, a potem spadł głową na krawężnik, ostatecznie lądując na zaparkowanym aucie. 30-latek zmarł na miejscu z powodu „tępych obrażeń głowy”.

Po zawieszeniu w obowiązkach Duran został aresztowany, ale opuścił areszt po wpłaceniu 150 tys. dolarów kaucji przez znanego w Big Apple poręczyciela Ira Judelsona. Policjant ma stanąć przed sędzią 18 kwietnia.

Związek Sierżantów Benevolent Association potępił James za wniesienie oskarżenia przeciwko Duranowi.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci policjantowi może grozić nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY