New York
46°
Clear
7:08 am5:09 pm EST
5mph
48%
30.34
MonTueWed
50°F
39°F
36°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Prymas Polski weźmie udział w pogrzebie papieża seniora

02.01.2023

Prymas Polski abp Wojciech Polak weźmie udział w pogrzebie papieża seniora Benedykta XVI, który odbędzie się w Watykanie w najbliższy czwartek – poinformował w poniedziałek wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej bp Radosław Orchowicz.

Metropolita gnieźnieński zwrócił się do wszystkich diecezjan z prośbą o modlitewną pamięć za zmarłego, prosi również księży, by w najbliższym czasie odprawili mszę św. żałobną w jego intencji we wspólnotach parafialnych.

„Jako archidiecezja gnieźnieńska chcemy jednoczyć się w modlitwie za zmarłego papieża, dlatego w dniu pogrzebu zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do katedry gnieźnieńskiej, gdzie o godz. 12.00 będzie sprawowana msza żałobna w intencji śp. Benedykta XVI” – poinformował bp Orchowicz.

Papież senior Benedykt XVI, zmarł w sobotę, zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 r. do 28 lutego 2013 r., był 265 papieżem, pierwszym od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swego urzędu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek o godz. 9.30 pod przewodnictwem papieża Franciszka. Po mszy Benedykt XVI zostanie pochowany w podziemiach bazyliki św. Piotra. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY