New York
73°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
6mph
53%
30.02
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

PŚ w skokach – wspaniały gest Laniska wobec Kubackiego

02.04.2023

Anze Lanisek podczas dekoracji najlepszych skoczków narciarskich zakończonego sezonu Pucharu Świata zademonstrował wielką solidarność wobec Dawida Kubackiego. Słoweniec w Planicy na podium trzymał duże zdjęcie Polaka.

Lanisek, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej, na podium trzymał duże zdjęcie Kubackiego, który ostatecznie został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Skoczek z Zakopanego na wieść o bardzo złym stanie zdrowia żony Marty 20 marca wycofał się z rywalizacji.

„Dawid powinien być drugi, może trzeci. Był bardzo mocny w tym sezonie. Może Halvor (Norweg Granerud – PAP) był lepszy w drugiej części sezonu. Dawid pokazał jak wielkim jest człowiekiem i sportowcem” – powiedział przed kamerą Eurosportu łamiącym się głosem, mając łzy w oczach, Lanisek.

Słoweniec przypomniał, że w trakcie ostatniego Turnieju Czterech Skoczni Kubackiemu urodziła się druga córka. „To wymagało dużej odporności psychicznej, a Dawid ją pokazał. Mam pewność, że byłby tutaj w Planicy mocny, podobnie jak drugiego dnia w Vikersund” – dodał.

Na koniec pochodzący z Lublany zawodnik przekazał najlepsze życzenia rodzinie Kubackiego.

mask/ cegl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner