New York
75°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
51%
29.99
SatSunMon
84°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Queens. 20-latek trzymał nóż na gardle ojca. Policjant zdecydował się na strzał

05.07.2024

Policjant śmiertelnie postrzelił w czwartek mężczyznę, który doprowadził do śmierci swojego 8-letniego brata dźgając go nożem, a wcześniej poważnie ugodził ostrym narzędziem rodziców. Gdy doszło do strzelaniny, sprawca groził poderżnięciem gardła swojemu ojcu.

Do zdarzenia doszło w czwartek przy 147-25 94. Alei w Queens. Interweniujący na miejscu policjanci napotkali wewnątrz budynku 20-latka, trzymającego nóż przy gardle swojego ojca. Starszy mężczyzna był już wówczas ranny. Wcześniej zakrwawiona matka nożownika wyszła na ulicę, błagając o pomoc.

„Wydali wielokrotne polecenia, zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim, aby upuścił nóż. Nie zrobił tego. Jeden z funkcjonariuszy wystrzelił jeden nabój, trafiając w cel i ratując życie tego mężczyzny” – powiedział John Chell z NYPD.

Nożownika i jego rannego, 8-letniego brata oraz ich rodziców przewieziono do szpitala. Tam 8-latek i agresor zmarli w wyniku odniesionych obrażeń. Podczas zdarzenia w mieszkaniu przebywało jeszcze 8-miesięczne dziecko, ale niemowlę nie odniosło żadnych obrażeń.

Pomimo iż w komunikacie podano, że 8-letnia ofiara był bratem sprawcy, policjanci nadal badają, czy osoby te były bezpośrednio spokrewnione.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner