New York
79°
Fair
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
49%
30.08
SatSunMon
86°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Rada NYC odrzuciła weto burmistrza ws. „How Many Stops Act”. NYPD: Wciąż mamy nadzieję

31.01.2024

Rada Miasta zagłosowała we wtorek za uchyleniem weta burmistrza Erica Adamsa ws. projektu ustawy „How Many Stops Act”. Do wyniku głosowania odniósł się w środę rano komisarz nowojorskiej policji Edward Caban.

We wtorek odbyło się głosowanie nad unieważnieniem weta burmistrza dla projektu ustawy „How Many Stops Act”. Za odrzuceniem weta opowiedziała się wystarczająca liczba radnych, aby możliwe było odparcie blokady Erica Adamsa. Tym samym środek wejdzie w życie w lipcu tego roku, a pierwszy raport na temat efektów nowych przepisów zobaczymy dwa miesiące później – we wrześniu 2024 roku.

Do wtorkowej decyzji Rady Miasta odniósł się w środę, w czasie swojego przemówienia, komisarz nowojorskiej policji Edward Caban.

„Wciąż mamy nadzieję, że zanim ta ustawa zostanie zatwierdzona w lipcu, będzie jeszcze możliwość podejścia do stołu i dopracowania języka, który będzie zarówno przejrzysty, jak i nie wpłynie na bezpieczeństwo publiczne, pozwalając policjantowi wykonywać swoją pracę” – powiedział Caban.

„Poziom 1 [interakcji – przyp. red.] to dochodzenie, a nie zatrzymanie. W tym dochodzeniu nie ma podejrzanego, nie ma oskarżenia. Zgadzamy się więc na poziom 2, ale z pewnością nie zgadzamy się na poziom 1” – w podobnym tonie odniósł się w środę do decyzji Rady szef NYPD John Chell.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner