New York
61°
Partly Cloudy
6:12 am7:37 pm EDT
10mph
45%
30.16
ThuFriSat
50°F
55°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Ranczer z Arizony zwolniony za kaucją. Internauci zebrali prawie pół miliona dolarów

24.02.2023

Ranczer z Arizony, oskarżony o zabicie na swojej ziemi nielegalnego imigranta, został w środę zwolniony z aresztu za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów! Po tym jak GoFundMe zablokowało wszelkie zbiórki funduszy na kaucję i ochronę prawną 74-latka, pieniądze zaczęto zbierać na chrześcijańskiej stronie fundraisingowej GiveSendGo – podaje New York Post.

Przypomianmy  że  75-latek jest oskarżany na podstawie zdarzenia, do którego doszło 30 stycznia na jego ranczu w pobliżu Nogales w Arizonie. Wówczas Kelly zastrzelił 48-letniego Gabriela Cuen-Butimeę, nielegalnego migranta-recydywistę, który wtargnął na jego posesję. Według biura szeryfa – w dniu, kiedy doszło do zastrzelenia Cuen-Butimey – 75-latek miał użyć „karabinu, śmiertelnej broni lub niebezpiecznego narzędzia” w stosunku do dwóch innych, niezidentyfikowanych osób.

W ramach zbiórek funduszy na GiveSendGo, które miały zostać spożytkowane na ochronę prawną oraz opłacenie kaucji za 74-letniego George’a Alana Kelly’ego, udało się zebrać 400 000 dolarów. Główna, największa zbiórka zgromadziła od darczyńców do piątku aż 330 000 dolarów, choć cel został ustanowiony jedynie na 25 000 dolarów – co zapewne miało pokryć koszty zatrudnienia prawników. Tak znaczna darowizna pozwoliła Kelly’emu na opuszczenie aresztu. Nie wiadomo, skąd pochodziła reszta funduszy, dzięki którym pokryto kaucję.

“Zdumiewające, cudowne, błogosławieństwo dla rodziny Kelly ponad wszelką miarę” – cytuje komentarz pod zbiórką New York Post, pod zbiórką na GiveSendGo.

“To tragedia, że prosty rolnik, który powinien być chroniony przez rząd został porzucony i musiał się bronić” – napisano.

Po zwolnieniu w tym tygodniu, Kelly ma wrócić do sądu Santa Cruz County Justice Court w Nogales w piątek.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner