New York
55°
Cloudy
6:52 am7:11 pm EDT
6mph
62%
29.83
SatSunMon
48°F
61°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Polonia

Rekordowy Finał WOŚP w Trenton

18.02.2023
Strażacy z Hightstown i West Trenton zostali zaproszeni na scenę w restauracji Ambassador i otrzymali pamiątkowe Serduszko WOŚP. Pierwszy z prawej Marcin Małowski – konferansjer, prowadził też licytację, drugi z prawej – Zbigniew Mystkowski – szef Sztabu WOŚP Trenton ZDJĘCIA: KONRAD KANCLERSKI

W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Polsce trwa ciągle liczenie pieniędzy, bo datki wciąż napływają. Wśród nich nie zabrakło wielkiej sumy, którą zebrano podczas finału w Trenton, NJ. Jak co roku, 31. Finał WOŚP w stolicy stanu New Jersey odbył się w Ambassador Banquet Hall, dzięki uprzejmości jego właścicieli Jagody i Grzegorza Wojtery.

Zbigniew Majka

Zanim doszło do niedzielnych wydarzeń, finałowy sztab po raz trzeci z rzędu zorganizował – we współpracy z polskimi szkołami “Ogniwo” w Morrisville, PA, i przy parafii św. Jadwigi w Trenton – kiermasz domowych wypieków pod hasłem „(Do)Pieczemy WOŚP-owi”. Ku zdumieniu organizatorów kiermaszu, udało się zebrać około 8 tysięcy dolarów.

Policjanci z Lawrence Township na parkingu przed restauracją Ambassador

W Ambasadorze, przy współudziale Klubu Motocyklowego “Polish Legion”, trentoński sztab zorganizował 28 stycznia po raz drugi wieczór z muzyką rockową. Na scenie wystąpiły zespoły: Rose Crack, Sowa, Ana Van Leer (Anna Matlewska) oraz Dzieci PRL-u. Na sobotnim preludium do wielkiego finału nie zabrakło pysznego polskiego jedzenia, jak też licytacji. W sobotni wieczór licytowano po raz pierwszy Złotą Kartę Play. A tę wylicytował za 2800 dol. Tom Crakoviak z żoną. Dzięki imprezie rockowej sztab Trenton zgromadził na swoim koncie dodatkowo 20 tys. dol.

Strażacy na parkingu z uczestnikami Finału WOŚP

 31. Finał WOŚP w Trenton rozpoczął się w niedzielę, 29 stycznia, mocnym przytupem, a mianowicie wjazdem na parking przed restauracją Ambassador, na syrenach, lokalnej policji z Lawrence Township i wozów strażackich z Highstown i West Trenton.

Dzieci z zespołu „Maki”, a w tle motocykle Polish Legion

Na scenie wystąpił dziecięcy zespół „Maki” z Polskiej Szkoły w Lakewood. Dla dzieci organizatorzy zorganizowali pokaz sztuki iluzjonistycznej i pokaz „szalonego” naukowca. Na zewnątrz czekały na dzieci różne atrakcje: zwiedzanie wozów strażackich i policyjnych, koniki i możliwość jazdy na nich, a także olbrzymi Game Truck dla miłośników gier. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy, a o zajęcia plastyczne zadbała Polska Szkoła przy parafii św. Jadwigi w Trenton.

Dorośli też nie mogli narzekać na brak atrakcji. Były występy Belly Dancer i dynamicznego skrzypka z Fiddler Dream Production. Podobnie jak w sobotni wieczór i tym razem na licznie zebranych czekało pyszne jedzenie i coroczny „gwóźdź” kulinarny – pieczony prosiak, specjalność kuchni Polish Legion.

Agnieszka i Bartek Bielecki wylicytowali Złote Serduszko za 22 tysiące dolarów. Przed nimi klęczy Marcin Małowski

Odbyła się licytacja obrazów i rzeźb przygotowanych przez Ryszarda Drucha i jego Druch Gallery Studio. Nie zabrakło też licytacji różnych gadżetów. Po raz pierwszy w historii istnienia sztab w Trenton otrzymał przywilej licytacji Złotego Serduszka WOŚP. Takich emocji, jakie towarzyszyły tej licytacji, nie pamiętają najstarsi uczestnicy Orkiestry w Trenton. W zażartej walce zwyciężyli Agnieszka i Bartek Bieleccy z Colonii, NJ, i stali się posiadaczami Złotego Serduszka o numerze 83. Wylicytowali je za 22 tys. dolarów! Finałowy wieczór zakończyły barwne tańce w wykonaniu PKM Polish Folk Dance z Filadelfii, pod kierownictwem Marcina Niemca.

Tom Crakoviak z żoną wylicytowali Złotą Kartę Play za 2800 dolarów

W Trenton było głośno, barwnie i radośnie. Prawdziwa bomba wybuchła po policzeniu wszystkich zebranych środków. Sztab z wielką radością poinformował, że tegoroczny, 31. Finał WOŚP zakończył się z rekordowym wynikiem 150 609 dolarów i 66 centów!

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY