New York
68°
Partly Cloudy
5:24 am8:25 pm EDT
2mph
47%
29.75
SatSunMon
79°F
81°F
73°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Robert Lewandowski: ciężko będzie zostać gwiazdą mundialu

14.11.2022

„W Katarze zagramy w trudnej grupie, a każdy mecz będzie niezwykle trudny. Ciężko będzie zostać gwiazdą mundialu” – taką opinię wyraził w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania magazynu piłkarskiego „Kicker” kapitan polskiej drużyny Robert Lewandowski.

„Gramy w trudnej grupie z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Każdy mecz będzie trudny. Czas między spotkaniami jest niezbyt długi. Będę musiał odgrywać inną rolę niż w klubie. Ciężko będzie zostać gwiazdą mundialu. Postaram się, abyśmy zagrali bardziej kolektywnie, stwarzając szanse na zdobycia bramek” – powiedział Lewandowski.

Pytany o szanse reprezentacji Niemiec napastnik Barcelony podkreślił, że prezentuje w ostatnim czasie dobrą formę i ma duże szanse na awansu do półfinału MŚ w Katarze.

„Ekipa Niemiec to mieszanka starszych, doświadczonych zawodników i młodych. Niemcy będą trudnym przeciwnikiem dla rywali i mają duże szanse, aby znaleźć się w półfinale mundialu, a wtedy wszystko może się zdarzyć” – powiedział 34-letni Lewandowski.

„Wiem, że Hansi Frick jest świetnym trenerem i reprezentacja pod jego kierunkiem może wiele osiągnąć na tym mundialu” – dodał.(PAP)

jej/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner