New York
63°
Sunny
6:49 am7:14 pm EDT
11mph
22%
29.92
MonTueWed
57°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Rodziny będą siadać razem w samolotach?

11.07.2022

Administracja prezydenta Joe Bidena naciska na linie lotnicze, by ułatwiły rodzinom zajmowanie miejsc obok siebie w samolotach, bez dodatkowych opłat.

Specjalne pismo w tej sprawie, wystosowano do przewoźników w miniony piątek. Zaznaczono, że każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 13 lat, powinno mieć możliwość, aby usiąść obok swojego rodzica lub opiekuna.

Departament Transportu zaznaczył, że będzie monitorował zmiany, które zajdą w liniach lotniczych, a od listopada wejść w życie mogą nowe przepisy, które wprowadzą taki porządek.

Grupa Airlines for America w opublikowanym oświadczeniu zaznaczyła, że linie lotnicze zawsze próbują usadzić obok siebie pasażerów, którzy podróżują razem, zwłaszcza jeżeli jest to dziecko i osoba dorosła.

Departament Transportu podkreślił jednak, że w ciągu ostatnich pięciu lat otrzymał ponad 500 skarg od rodzin, którym odmówiono miejsc obok siebie.

Rozmowy na temat nowych przepisów rozpoczęły się już w 2016 roku. Administracja byłego prezydenta Donalda Trumpa, nie podjęła jednak w tym kierunku żadnych konkretnych kroków.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY